Rozwój przedkliniczny przeciwciał monoklonalnych do diagnostyki i terapii psich nowotworów hematologicznych

feir_rp_ncbir_ueefrr_.png

Projekt: POIR.04.01.04-00-0025/20

Członkowie konsorcjum: Lider konsorcjum: Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk

Partnerzy:

• Vet Planet Sp. z o. o.
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Okres realizacji projektu: 01.01.2020 r. – 31.12.2021 r.

Wartość projektu: 2 736 908,75 zł, w tym maksymalna wysokość dofinansowania 2 333 408,75 zł.

Maksymalne dofinansowanie przypadające na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu: 791 853,75zł.

Celem projektu będzie opracowanie testów immunologicznych określających typ nowotworów hematologicznych u psów oraz innowacyjnego leku celowanego będącego koniugatem kaninizowanego przeciwciała z metotreksatem (MTX) do zastosowania w celowanej terapii psich chłoniaków i białaczek. Przeprowadzone zostaną badania walidacyjne testów immunologicznych oraz opracowana zostanie technologia produkcji przeciwciał mysich i kaninizowanego na skalę techniczną.

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach poddziałania 4.1.4 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.